Wywiad z Prezesem Zarządu W4P Sp. z o.o., Panią Edyta Gidaszewską

 

Czy Polacy nadal chcą wyjeżdżać do pracy do Niemiec?

Tak, zdecydowanie tak. Cały czas obserwujemy duże zainteresowanie naszymi ofertami pracy. Szczególnie teraz, gdy na skutek pandemii na rynku pracy w Polsce jest mniej ofert, liczba chętnych do wyjazdu wzrasta. Niemcy nadal stanowią główny kierunek wyjazdów zarobkowych Polaków.

 

Z kandydatami do pracy nie ma więc kłopotu?

To zależy, jakiego pracownika szukamy. Są takie rekrutacje, na które liczba kandydatów przewyższa liczbę wakatów i wtedy mamy do czynienie z klęską urodzaju. Dotyczy to głównie stanowisk pracy na których wykonywane są proste, powtarzalne czynności nie wymagające specjalistycznych kwalifikacji i dobrej znajomości języka niemieckiego. Takie projekty zamykamy zwykle w ciągu 1 tygodnia.

W przypadku stanowisk specjalistycznych, związanych z konkretnymi, certyfikowanymi kwalifikacjami oraz z wymogiem dobrej znajomości języka niemieckiego potrzebujemy więcej środków, głównie czasu, na ta aby skutecznie zrealizować rekrutację. Czas oczekiwania na takiego pracownika to ok 2 tygodni.

 

A jakie branże najczęściej korzystają z Państwa pracowników?

Nasza firma specjalizuje się w użyczaniu pracowników głównie do branż technicznej, produkcyjnej i logistycznej, firmy z takich branż najczęściej korzystają z naszych usług. W przypadku branży technicznej i produkcyjnej delegujemy pracowników zarówno na stanowiska specjalistyczne takie jak spawacz (MIG, MAG, TIG) czy monter, jak i na stanowiska wymagające mniejszych kwalifikacji, np. pracownik produkcji. Branża logistyczna korzysta głównie z naszych operatorów wózków widłowych, komisjonerów, pakowaczy i magazynierów.

 

A jakie są korzyści we współpracy z Work4People, agencją pracy z Polski?

Zamykając odpowiedź w jednym zdaniu powiedział bym, że jest to elastyczny dostęp do wykfalifikowanych pracowników na atrakcyjnych dla klienta warunkach finansowych.

 

Co to znaczy elastyczny dostęp?

W możliwie krótkim czasie zapewniamy personel, którego potrzebuje klient. Realizacja zamówienia zajmuje nam zwykle od 1 do 2 tygodni. Z góry ustalamy z Klientem czas, w którym będzie korzystał z naszych pracowników. W przypadku, gdy mino wszystko delegowany pracownik nie sprosta oczekiwaniom klienta, w możliwie krótkim terminie zapewniamy zastępstwo. Bardzo szybko reagujemy na sugestie naszych klientów.

 

Korzystne warunki finansowe oznaczają zapewne konkurencyjną cenę oferty W4P?

Tak. Funkcjonując na rynku od kilku lat mieliśmy okazję doskonale poznać obowiązujące stawki i zawsze jesteśmy w stanie zaproponować konkurencyjną ofertę. Pod tym względem również jesteśmy elastyczni.

Dodatkowo, nasz oferta oznacza dla klienta brak jakichkolwiek kosztów związanych z rekrutacją, administracją, czy zwalnianiem pracownika. Porównanie kosztów personalnych związanych z pracownikiem tymczasowym do kosztów pracownika zatrudnionego na stałe wypada zdecydowanie na korzyść pracownika tymczasowego. Dla pracodawcy jest to po prostu tańsze rozwiązanie.

 

A co z pracownikiem, dla niego też umowa tymczasowa jest lepsza od umowy na czas stały?

Dla pracownika z Polski jest to przede wszystkim możliwość uzyskania wynagrodzenia wyższego od tego, które za podobną pracę otrzymałby w Polsce. Pamiętajmy, że czynnik finansowy to główny powód wyjazdu Polaków do pracy do Niemiec.

Poza tym zawsze istnieje szansa, że nasi najlepsi pracownicy otrzymają od naszych klientów propozycję pracy na stałe. Przy podpisywaniu umowy o współpracy z Klientem zawsze określamy warunki, na jakich może przejąć naszych pracowników.

 

W takim razie co musiałbym zrobić, aby np. jako Dyrektor Zarządzający firmą działająca na terenie Niemiec skorzystać z Waszych usług?

Przede wszystkim musimy się o tym dowiedzieć. Najlepiej jest skontaktować się z nami mailowo, telefonicznie, lub za pośrednictwem linkedin.com. Można też wypełnić formularz kontaktowy na naszej stronie www.w4p.com.pl. Na wszelkie zgłoszenia odpowiemy w ciągu 24 godz. od ich otrzymania.

 

Dziękuję za rozmowę.
Dziękuję również i życzę wszystkim dużo zdrowia!